طاقچه – قفسه ضد عفونی کننده اسطوخودوس استفاده

طاقچه – قفسه: ضد عفونی کننده اسطوخودوس استفاده نگهداری چگونه پوتین حل مسئله کشیده شدن نخ‌ها روی لباس طولانی کردن عمر لباس ها

گت بلاگز اخبار اقتصادی و بازرگانی رشد اقتصادی 7 درصد , قیمت نفت 50 دلار تعیین شد

رئیس شرکت برنامه و بودجه با بیان این که بودجه سال ۹۷ پیش از ۱۵ آذر به مجلس می رسد گفت: قیمت دلار هنوز در بودجه قطعی نشده ولی قیمت نفت ۵۰ دلار در نظر گرفته شده ا

رشد اقتصادی 7 درصد , قیمت نفت 50 دلار تعیین شد

قیمت نفت 50 دلار تعیین شد؛رشد اقتصادی 7 درصد

عبارات مهم : برنامه

رئیس شرکت برنامه و بودجه با بیان این که بودجه سال ۹۷ پیش از ۱۵ آذر به مجلس می رسد گفت: قیمت دلار هنوز در بودجه قطعی نشده ولی قیمت نفت ۵۰ دلار در نظر گرفته شده است و رشد اقتصادی ۷ درصد و تورم ۹ درصد آینده نگری شده است هست.

به گزارش تسنیم ؛نوبخت مدیر شرکت برنامه و بودجه کشور گفت: با روند تازه بودجه نویسی که امسال در دولت در حال انجام هست، بودجه سال 1397 پیش از 15 آذر به مجلس می رسد.

رشد اقتصادی 7 درصد , قیمت نفت 50 دلار تعیین شد

وی افزود: قیمت دلار هنوز در بودجه قطعی نشده هست. قیمت نفت در بودجه 97 پنجاه دلار در نظر گرفته شده است و تلاش ما بر این است که قیمت 50 دلار را جهت نفت تحقق ببخشیم.

محمدباقر نوبخت گفت: رشد 6 تا 7 درصدی در اقتصاد در بودجه سال آینده دیده شده است هست. جهت سه ماهه اول 7 درصد بدون نفت رشد اقتصادی داشتیم. خوشبختانه از زمستان سال گذشته رشد ساختمان مثبت بوده هست. رشد سرمایه گذاری در سالهای قبل منفی ولی امسال 7/1 درصد مثبت بوده است.

رئیس شرکت برنامه و بودجه با بیان این که بودجه سال ۹۷ پیش از ۱۵ آذر به مجلس می رسد گفت: قیمت دلار هنوز در بودجه قطعی نشده ولی قیمت نفت ۵۰ دلار در نظر گرفته شده ا

از آنجا که مسکن می تواند به عنوان پیشران رشد و رونق باشد،در سه ماهه اول 2/6 درصد معاملات و 6/8 درصد معاملات رونق داشته باشد که در صورت ادامه جهشی در رشد اقتصادی ایجاد خواهد کرد.

نوبخت راجع به قیمت تورم نیز گفت: سال آینده قیمت تورم تک رقمی و 9 درصد آینده نگری شده است است.

انتخاب نظام بودجه ریزی به شرایط اقتصادی کشور برمی گردد. در بودجه نویسی سنتی بودجه ریزی بر مبنای صفر و غلتان بوده است ولی آخرین مدلی که از نظر علمی در دنیا در بودجه ریزی انجام می شود براساس عملکرد دستگاه هاست.

رشد اقتصادی 7 درصد , قیمت نفت 50 دلار تعیین شد

نوبخت افزود: آنچه در برنامه ششم تصویب شد در بودجه 97 تبلور پیدا می کند. او گفت: درخصوص طرح های عمرانی از 4 هزار و 131 پروژه به ارزش 45 هزار و 390 میلیارد تومان در دست واگذاری است که از این مبلغ، میزان سرمایه گذاری اولیه آن برآورد شده است و از محل این واگذاری صرفه جویی معادل هر سال 4 هزار و 386 میلیارد تومان می شود و مبلغ کل صرفه جویی به تفکیک پروژه های ملی و منطقه ای 69 هزار و 500 میلیارد تومان است.

نوبخت تصریح کرد: در واگذاری ها از ظرفیت های متنوع قانونی که در اختیار دولت قرار گرفته استفاده شد ولی هنوز نیازمندیم جهت بعضی دیگر از این ظرفیت ها از مجلس اجازه قانونی بگیریم.

رئیس شرکت برنامه و بودجه با بیان این که بودجه سال ۹۷ پیش از ۱۵ آذر به مجلس می رسد گفت: قیمت دلار هنوز در بودجه قطعی نشده ولی قیمت نفت ۵۰ دلار در نظر گرفته شده ا

او افزود: با توجه به اوضاع فعلی اعتبارات عمرانی و جاری و فزاینده بودن اعتبارات جاری ما نمی توانیم کاری بکنیم و بخش زیادی از اعتبارات عمرانی نیز در تسخیر اعتبارات جاری است و از بودجه 306 هزار میلیارد تومانی که تقدیم مجلس کردیم، مجلس هزینه های جاری را به 346 هزار میلیارد تومان رساند و باید توجه کرد هر مقدار بودجه جاری را زیاد کردن دهیم کم می آوریم و جهت حل مسئله پروژه های عمرانی یا باید بخشی از آنها را واگذار کنیم یا باید بتوانیم همین مبلغ محدودی را که در اختیار داریم به کار گیریم.

رئیس شرکت برنامه و بودجه تاکید کرد: ما در واگذاری ها و تخصیص داده شده است بودجه ها به تفکیک استانی و ملی، امیدواریم با سرعت بتوانیم بحث صدور اوراق همکاری طرح ها را نیز پیش ببریم و آیین نامه این واگذاری ها نیز در دولت به تصویب رسید و شرکت برنامه و بودجه مطالعات آن را انجام داده است.

رشد اقتصادی 7 درصد , قیمت نفت 50 دلار تعیین شد

نوبخت ادامه داد: در ارتباط با برنامه هایی که در حال اجراست چندین عنوان را باید همزمان پیش ببریم و غیر از 4 هزار و 131 پروژه ملی و استانی که به شکل های متفاوت واگذار و یا همکاری بخش شخصی در آن جلب شده است 1418 طرح نیز در دست واگذاری داریم.

رئیس شرکت برنامه و بودجه گفت: ما از مجلس می خواهیم ادامه لایحه همکاری عمومی- شخصی را با ملاحظات و همکاری خوب تصویب کند تا ما بتوانیم بقیه طرح ها را نیز با سرعت بیشتری واگذار کنیم.

نوبخت در ادامه راجع به پرسشها بودجه ریزی گفت: غیر از ردیفی که جهت دستگاه داریم ردیف متفرقه ای است که بر اساس دستگاه تعریف نشده است.

ردیف های متفرقه مشکلاتی در بودجه ایجاد کرده که جهت براق سازی بودجه این ردیف ها در ذیل بودجه دستگاه ها قرار خواهد گرفت. تصمیم داریم که درآمدهای اختصاصی دستگاه ها را نیز نظارت کنیم.

او در ادامه گفت : از سال 80 قرار شد که بودجه ریزی بر مبنای عملکرد باشد ولی هنوز این کار انجام نشده هست. در سال های قبل بودجه در اسفند داده می شد درحالیکه بودجه باید در آذر تصویب و آیین نامه اجرایی بودجه آماده شود. اینکه بودجه ریزی بر اساس عملکرد باشد، شیوه دولت یازدهم هست. در چهارسال گذشته جدول تعیین شد و در تلاش جهت حل پرسشها پیش رو هستیم.

سخنگوی دولت در ادامه راجع به میزان حقوق کارکنان دولت و زیاد کردن حقوق ها در سال آینده گفت: ما حتی حقوق ها را تا یکی دو درصد بالای قیمت تورم تعیین کرده ایم. ما بر اساس ده درصدی که گفته ایم عمل می کنیم درحالیکه الان قیمت تورم 8 درصد است.

سخنگوی دولت گفت: چه شاغلین چه بازنشستگان از نظر اینکه می خواهیم عملکرد و حسابرسی در دستگاه ها انجام دهیم دغدغه ای نداشته باشند. همانطور که باید سر ماه حقوق کارکنان دولت را بپردازیم باید حقوق کارکنان طرح های عمرانی را نیز بپردازیم ولی این ها چندین ماه حتی ریالی دریافت نمی کنند.

نوبخت گفت: وظیفه دیگر ما در طرح های عمرانی و توسعه طرح های عمرانی و اشتغال در کشور است که دولت باید حداقل 100 هزار میلیارد تومان در طرح های عمرانی سرمایه گذاری کند بنابراین نباید فقط از نظر زیاد کردن حقوق ها دولت تحت فشار باشد.

ما باید صرفه جویی را نیز مدنظر داشته باشیم. میزان حقوق بازنشستگان را نیز ده درصد اضافه خواهیم کرد و به آنها احترام می گذاریم ولی با توجه به مسئولیت سنگین دولت در سایر جاها و طرح های عمرانی و اشتغال باید وظایف دولت در سایر جاها نیز در نظر گرفته شود.

سخنگوی دولت در ادامه راجع به کارها دولت درزمینه جبران عقب ماندگی های اقتصادی گفت: رشد اقتصادی از دو محل بدست می آید. تلاش بر این است که بر اساس سرمایه گذاری 5/5 درصد را تحقق بخشیم. جهت زیاد کردن بهره وری نیز باید ساختارهای اقتصادی داشته باشیم بنابراین با تشویق به صرفه جویی نیز می توان در بهره وری موفق بود.

نوبخت راجع به هدفمندی یارانه ها نیز گفت: قانون گفته هرچه از محل زیاد کردن قیمت بدست می آید، هزینه ها کم شود و بعد 50 درصد را به خانوارها برگردانیم، سی درصد به تولید و 20 درصد به دولت برسد. توزیع یارانه بر اساس 45 هزار و 500 تومان بر اساس این است که علاوه بر 50 درصد 12 هزار میلیارد از محل صندوق ذخیره نیز پرداخت می شود.

در توانیر دو هزار و دویست میلیارد تومان گرفته شده است که به تولید برگردانده شده است هست. سی درصد تولید هیچ گاه پرداخت نشده است ولی در کمک ها در بخش تولید انجام شده است است.

او افزود: یکی از کارها در بودجه 97 این است که در هدفمندی اصلاحاتی انجام خواهد شد تا زیاد به افراد نیازمند پرداخت شود.

سخنگوی دولت در آخر راجع به رتبه کسب و کار نیز گفت: در سال های گذشته 4 تا 5 واحد رتبه کسب و کارمان اصلاح داشت. قانون برطرف موانع تولید نیز جهت اصلاح فضای کسب و کار تنظیم شد.

واژه های کلیدی: برنامه | اقتصادی | بودجه کشور | طرح های عمرانی | اخبار اقتصادی و بازرگانی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz