طاقچه – قفسه ضد عفونی کننده اسطوخودوس استفاده

طاقچه – قفسه: ضد عفونی کننده اسطوخودوس استفاده نگهداری چگونه پوتین حل مسئله کشیده شدن نخ‌ها روی لباس طولانی کردن عمر لباس ها

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری از تروریست ها تا قاتلان زنجیره ای

به گزارش بانی فیلم، فاتح آکین کارگردان مشهور ترک تبار که فیلم اخیرش به نام «رو به تاریکی» (یا «در مسیر محو شدن») به عنوان نماینده کشورش در انتخابات جوایز اس

از تروریست ها تا قاتلان زنجیره ای

از تروریست ها تا قاتلان زنجیره ای

عبارات مهم : آلمان

به گزارش بانی فیلم، فاتح آکین کارگردان مشهور ترک تبار که فیلم اخیرش به نام «رو به تاریکی» (یا «در مسیر محو شدن») به عنوان نماینده کشورش در انتخابات جوایز اسکار امسال در شاخه عالی ترین فیلم «خارجی» (غیر انگلیسی زبان) معرفی شده، کارهای «پیش تولید» فیلم بعدی اش را هم شروع کرده است.

او یک کتاب رُمان سال ۲۰۱۶ هاینز استرونک را که «دستکش طلایی» نام دارد. مبنای کارش قرار داده است و این کتابی است که زندگی و عملیات مرگبار یک قاتل زنجیره ای واقعی به نام فریتز هونکا را که در سال های ۱۹۷۰ تا ۱۹۷۵ چهار زن ناموجه را در منطقه ای خاص در شهر هامبورگ آلمان به قتل رساند، تشریح می کند و پرده از عقاید و کارهای تند این مرد که به لحاظ جسمانی و معنوی ایرادات و خدشه هایی را داشت، برمی دارد. وی اغلب در رستورانی شلوغ در آن منطقه حاضر می شد و قربانیان و اهدافش را از همان جا برمی گزید.

شاید یک علت رویکرد آکین به این پروژه این توصیه باشد که خودش نیز زاده شهر هامبورگ بوده و خانواده اش در سال هایا قبل از دهه ۱۹۷۰ از ترکیه به آلمان کوچ کرده و در این شهر رحل اقامت افکنده بودند، به واقع نزدیکی عنوان با آکین به حدی است که وی در آخرهای پاییز ۲۰۱۷ می گوید: هونکا از هر جهت به ما نزدیک بود و فاصله محل زندگی اش با جایی که ما ساکن بودیم، از دو خیابان فراتر نمی رفت. البته بنابر ماهیت عنوان و بر حسب مشخصه های جنایات ما مجبور بوده ایم فیلمی خونبار بسازیم و هونکا را آنگونه که بود به تصویر بکشیم.

در کتاب استرونک نه فقط شرح فجایع برخاسته از کارها هونکا آمده بلکه در بعد زمینه آن اتفاقات زندگی و شرایط نسلی در آلمان به تصویر کشیده شده است که بعد از اتمام جنگ جهانی دوم با انواع کمبودها و پرسشها مواجه بودند. در این ارتباط شهر هامبورگ به باعث این که محل وقوع جنایات هونکا بوده بیش از سایر شهرهای آلمان مورد اشاره و ترسیم قرار گرفته و از کج روی های مرسوم در آن یاد شده است هست. البته آکین وقت کافی دارد تا روی تمامی جزییات قصه کار کند لیکن فیلمبرداری سریعتر از ابتدای تابستان سال بعد (۲۰۱۸) صورت نمی گیرد.

گفتنی است به همت خود استرونک یک ورسیون تئاتری هم از رُمان وی تهیه شده است که مدتی است در یک تالار نمایشی در شهر هامبورگ در دست اجرا است و هر شب نیز استقبال زیادی از آن می شود. عنوان فیلم اخیر آکین یعنی «در مسیر محو شدن» نیز وقایع تروریستی و منجر به قتل های گسترده است و دایان کروگر آلمانی رل اول آن را ایفا کرده است.


واژه های کلیدی: آلمان | تصویر | زندگی | زنجیره | هامبورگ | شهرهای آلمان | اخبار فرهنگی و هنری

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : blogzz